| Nominalna moč | 4,8 kW |
|---|---|
| Volumen ogrevanja (m3) | 120 m3 |
| Toplotni izkoristek | 83,6 % |
| Dimenzije (VxŠxG) | 882 mm x 592 mm x 370 mm |
| Dimenzije vrat (VxŠ) | 407 mm x 554 mm |
| Teža | 117 kg |
| Dimni izhod fi | 150 mm |
| Zunanji zrak fi | 125 mm |
| Povprečna poraba drv | 1,3 kg/h |
| Potreben vlek dimnika | 10 Pa |
| Dovoljeno gorivo | Les (vsebnost vlage manj kot 20%) |
| Obloga kurišča | Šamotna obloga |
Osnovne značilnosti in tehnologija delovanja
Kaminski vložek Romotop HEAT 4G 59.44.14/16 je vrhunski izdelek, zasnovan za zagotavljanje maksimalne učinkovitosti in estetske privlačnosti. Njegova ravna zasteklitev in bočni sistem odpiranja stekla omogočata enostavno uporabo in vzdrževanje. Vložek je opremljen s centralnim priklopom na zunanji zrak (CPV sistem), kar prispeva k optimalnemu izgorevanju in povečuje energijski izkoristek. Kurišče je obloženo s šamotnim okovjem in litoželezno rešetko s pepelnico, kar zagotavlja dolgotrajno vzdržljivost in zanesljivost delovanja.
Energetska učinkovitost in zmogljivost
Kaminski vložek HEAT 4G 59.44.14/16 se ponaša z izjemno energijsko učinkovitostjo. Pri nazivni toplotni moči dosega učinkovitost 81 %, kar pomeni, da večina energije iz lesa preide v toploto za ogrevanje prostora. Vložek ima nazivno toplotno moč 2,4-6,2 kW, kar je dovolj za učinkovito ogrevanje srednje velikih prostorov. Indeks energijske učinkovitosti (EEI) znaša 111,3, kar ga uvršča v energijski razred A+, kar potrjuje njegovo visoko zmogljivost in nizko porabo energije.
Gorivo in vzdrževanje
Za optimalno delovanje kaminskega vložka HEAT 4G 59.44.14/16 se priporoča uporaba lesa z vsebnostjo vlage manj kot 20 %. Suh les zagotavlja boljše izgorevanje, manjšo količino saj in emisij ter daljšo življenjsko dobo kaminskega vložka. Redno vzdrževanje in čiščenje kamina sta ključnega pomena za zagotavljanje dolgotrajne učinkovitosti in varnosti. Priporočljivo je, da se upoštevajo vsi varnostni predpisi in navodila za namestitev, vključno z zadostnim dovodom zraka za izgorevanje in predpisanimi varnostnimi razdaljami.
Akumulacija toplote
Ena izmed pomembnih značilnosti kaminskega vložka HEAT 4G 59.44.14/16 je možnost dodatne akumulacije toplote z mammoth setom, ki lahko podaljša čas sevanja toplote do 12 ur. Ta funkcija omogoča dolgotrajno ogrevanje prostora tudi po tem, ko ogenj v kurišču ugasne, kar zagotavlja dodatno udobje in prihranek energije. Sistem vodenja dimnih plinov DOUBLE SPIN povečuje učinkovitost izgorevanja in zmanjšuje emisije škodljivih snovi, kar prispeva k bolj okolju prijaznemu delovanju.
Namestitev in standardi
Za montažo kaminskega vložka Romotop HEAT 4G 59.44.14/16 je priporočljivo, da jo izvede strokovna oseba. To zagotavlja pravilno in varno namestitev ter optimalno delovanje kaminskega vložka. Kaminski vložek ustreza najvišjim evropskim standardom, vključno z EN 13229, DIN+, 15a B-VG, in BImSchV 2. S tem je zagotovljena visoka kakovost, varnost in skladnost z ekološkimi normativi.
Tehnični podatki